O nás

Vážení hosté,

Dovolte mi, abych Vás jménem celého týmu Motorestu "Na Honsperku" přivítala v prostorách, jejichž historické kořeny sahají až do poloviny 19.století..
 
 

 

Nejprve tato budova sloužila jako škola, posléze však jako restaurační zařízení. Od roku 1991 je známa jako Motorest ,,Na Honsperku“. Roku 2009 proběhla rekonstrukce, a 8. 3. 2010 jsme znovu otevřeli a navázali na dlouholetou tradici vyhlášeného gastronomického zařízení. Pod rukou skvělého šéfkuchaře pana Petra Levého byl sestaven jídelní lístek. Ten je procházkou do toho nejlepšího,co v české kuchyni je.

Novou historii našeho motorestu píšeme tím, že pro Vás, naše milé zákazníky vaříme s láskou a zásadně z českých čerstvých surovin.

A ještě něco málo k názvu ,,Na Honsperku“. Podle pověsti, ale i historických pramenů, stávala ve středověku na úbočí kopce ves Oškobrhy, která snad zanikla již za husitských válek. Po vsi tu zbyl jen osamocený kostelík, zasvěcený sv. Petru a Pavlovi. Ten byl za josefínských reforem zrušen a poděbradská vrchnost poté kostelík nechala přebudovat na myslivnu. Na úbočí kopce, odkud je nezapomenutelný pohled do Polabí, je místo, kterému se říká Honsperk.

A vzhledem ke zkušenému a profesionálnímu přístupu personálu se Vám může snadno stát, že se budete cítit jako doma.


 

Přeji Vám příjemné posezení a dobrou chuť.

Jitka Levá